77106812(21)98+ 7755220 912 98+
ثبت نام
News

چهار ترفند طراحی که باعث موثرتر شدن Call to Action ها می‌شوند

6-02-1396, 04:18 850 خبرها
8

 

حتما دکمه‌های Call to Action یا CTA و یا به عبارتی دکمه‌هایی که شما را به انجام عملی فرا می‌خواند را در وبسایت‌ها و صفحات اینترنتی مختلف دیده‌اید. شناخت این دکمه‌ها و نحوۀطراحی و استفاده از آنها در بازاریابی و تبلیغات نقش مهمی را ایفا می‌کند. مثلا می‌دانستید که رنگ برخی از این دکمه‌ها در اینکه بیشتر روی آنها کلیک شود تاثیر بسزایی دارد؟ یا وقتی تصویرشخصی که نگاهش در جهت دکمه CTA شماست در صفحه است، تعداد کلیک‌ها بیشتر می‌شود؟
چهار ترفند طراحی که باعث موثرتر شدن Call to Action ها می‌شوند
کارهای دیگری مثل اضافه کردن افکت‌های چشمک‌زن به دکمه، تغییر رنگ زمینه و یا ایجاد کنتراست یا تضاد رنگی بین دکمه و صفحه اصلی و … نشان می‌دهد که چطور طراحی می‌تواند درکارایی یک دکمۀ فراخوان تاثیر زیادی بگذارد؟
تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که هرچه این دکمه‌ها ساده‌تر باشند امکان کلیک شدن برروی آنها بیشتر است. هرچند مواردی مثل طراحی زیبا، متن، جای قرار گرفتن دکمه و بسیاری موارد دیگر نیز دراین امر موثرند.
حالا ۴ ترفند ساده را که به بهبود عملکرد Call to action شما کمک می‌کند با هم بررسی می‌کنیم.
 ۱- گوشه‌های دکمه را گرد طراحی کنید.
گوشه‌های تیز و لبه‌دار می‌تواند دکمه CTA شما را یکدست و خسته‌کننده نشان دهد. به علاوه تحقیقات نشان می‌دهد که از نظر روانشناسی هم مغز انسان از کلیک کردن روی این دکمه‌هایلبه‌دار خودداری می‌کند.

 

 

۲- هرچه بزرگتر، بهتر.
به این دلیل که دکمه CTA باید اولین چیزی باشد که کاربر در صفحه شما متوجه آن می‌شود. پس آن را در صفحه برجسته کنید اما اجازه ندهید طراحی کلی سایت را بهم بریزد.
 
۳- دکمه را در دسترس قرار دهید.
می‌دانید که امروزه استفاده از تلفن‌همراه و گشت و گذار در اینترنت با گوشی‌ها و تبلت‌ها افزایش یافته، پس دکمه CTA را طوری طراحی کنید و در جایی از وبسایت خود قرار دهید که درهمه‌حال در دیدرس قرار گیرد و توجه افراد را به خود جلب کند. اگر برای کلیک کردن مانعی وجود داشته باشد، احتمال اینکه کاربر سایت را ترک کند بسیار زیاد است.
 
۴- اشکال مختلف را مورد بررسی قرار دهید.
مستطیل، مثلث، مربع و … CTA های خوب می‌تواند در همه اشکال و اندازه‌ها تهیه شود. سعی کنید همه شکل‌ها را تست کنید و ببینید کاربران روی کدامیک از آنها بیشتر کلیک می‌کنند.تحقیقات نشان داده که دکمه‌های فراخوان دایره‌ای محبوبیت بیشتری به نسبت بقیه دارند.

 

نمونه کارهای مرتبط

چرا یک شرکت برای تبلیغات مؤثر به اینفوگرافیک نیاز دارد

اینفوگرافیک‌ چهره و ابزار جدیدی برای تبلیغات است. در اینفوگرافیک‌ دو عنصر مهم تبلیغات؛ یعنی طراحی گرافیک و کپی‌رایتینگ در کنار هم جمع می‌شوند. ...

خبرها
آیا محصول شما یک ویتامین است یا داروی تسکین ؟

آیا محصول شما یک " ویتامین " است یا "داروی تسکین " ؟ کسب و کار اولیه شما برای مشتریان یک " داروی تسکین " را بازی می کند یا نقش یک " ویتامین " را ...

خبرها
برگزاری گردهمایی بازاریابی جهانی در تهران

برگزاری گردهمایی بازاریابی جهانی در تهران ۳۰ آبان و ۱ آذر ماه ۱۳۹۴ مدت زیادی از دستیابی به توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ نمی‌گذرد که ...

خبرها

نظر خودتان را ارسال کنید

عکس خوانده نمی شود

استفاده از مطالب سايت رنگ پنجم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت گروه هنری رنگ پنجم (رنگ پنجم) می‌باشد. | Copyright 2008-2017 5thcolour.com
بستن